Bir Günde İmplant | Bir Günde Diş | All-On-Four

Bir günde diş tedavisi nedir?

Bir veya daha fazla diş eksikliğinde implant tedavisi artık son derece yaygın ve diş kesimi-köprü tedavisinin yerini almış en modern tedavi yöntemidir. Hatta teknoloji artık o kadar çok ilerledi ki hızlı implant tedavisi ile diş çekilmemiş bile olsa çekilip hemen yerleştirilebilmekte. Peki ya bütün çene de hiç diş yok ve sabit bir diş hedefleniyorsa? 1 günde diş tedavisi işte tamda bu amaçla geliştirilmiş bir implant tedavisi türüdür. Bir günde diş - All on four olarak adlandırılan tedavi tüm çene diş eksikliğinde, genelde kemik seviyesinde bir sorun olmayan ön bölgeye 4-6 arası implant yerleştirilerek aynı gün veya birkaç gün içerisinde geçici bir protez diş takılmasıdır.


implant tedavisi

Bir günde implant diş tedavisinin süresi nedir?

Herkes en hızlı, en kaliteli ve en ucuz tedaviyi istemektedir. Pratikte tüm şartlar sağlandığında bir günde diş aslında size GEÇİCİ bir diş dizisini gerçekten sadece bir iş günü içinde sağlayabilir. Unutulmamalıdır ki yaygın (eski) implant sistemlerinde kalıcı diş yapılabilmesi için 60-90 günlük bir süre kemikle kayanşması gerekmektedir. Ancak bu süre sonunda kemikle kaynaşmış implant üstüne kalıcı diş dizileri yapılabilir. Bu süre zarfında geçici dişlerinizi fazla yüklemekten kaçınılmalı ve daha yumuşak bir diet ile beslenmelisiniz. Yani kısaca aslında gerçek ve kalıcı dişlerinizin takılması 60-90 gün sonunda olurken bu süre zarfında emaneten görüntü ve hafif yumuşak yiyeceklerle beslenebilmeniz için size 1 günde diş yapılmaktadır. Ancak 3GündeDiş implantlarında böyle bir kemikle kaynaşmaya gereksinim yoktur hemen 3. gün kalıcı dişleriniz takılmakta ve ekstra gelmenize gerek yoktur.

Eski implant sistemlerinde bir günde implant diş tedavisinin ancak bazı şartlar sağlandığında yapılabileceğini belirtmiştik. Peki nedir bu şartlar. Elbette ki en önemli faktör kemiğin kalitesi. Kemiğin kalitesi implant yerleştirilerek destek alınacak kemiğin üç boyutlu yapısıdır. Eski güncel implant sistemlerinde çok kısıtlı boy ve çapa sahip implantlar bulunmaktadır. Bu da belli genişlik ve yükseklikte kemik seviyesinin bulunmasını gerektirmektedir. Daha önce de belirttiğimiz gibi 1 günde dişte implantlar ön bölgeye yerleştirilir. Bu implantların kemiğe tutunması için yeterli kemik seviyesi bulunması gerekir ki zaten çok önceden dişlerini çektiren ve damak taşıyan hastalarda bu kemik çoğu vakada yetersizdir. Bu durumda elbette kemik tozu takviyesi ile bu sorun giderilebilir ancak bu implantlar yerleştirilmeden önce ekstra bir operasyon ve fazladan bir 3 aylık iyileşme anlamına gelmektedir. Çünkü kemik tozu + membran kullanılması sonucu, kemik oluşması yaklaşık 3 ay yanı 90 gündür. Bu durumda bir günde diş tedavimiz 6 aya uzar. 3GündeDiş implant sistemlerinde modern dizaynı ve yapısı sayesinde böyle bir eksiklikte bile herhangi bir kemik tozu ve membrana ihtiyaç duyulmadan tedaviniz sadece 3 günde tamamlanır.


1 Günde Diş ne kadar güvenilir?

1 günde diş eğer doğru bir şekilde deneyimli bir hekim tarafından yapılırsa son derece güvenilirdir. Ancak unutulmaması gereken şey eski implant sistemleri kullanılarak yapılan bir günde diş tedavisi sonrası takılan bir günde implant üstü diş geçicidir plastiktir ve kırılgandır. Ayrıca implant operasyonu sırasında diş etleriniz kesilip açılarak takılması gerekebilir. Diğer implantlardan farklı olarak 3GündeDiş implantlarında hemen kullanabileceğiniz kalıcı dişiniz takılmaktadır hem de diş etleriniz kesilmeden dikilmeden kansız bıçaksız. Bir diğer husus implant, kemik ile gerekli oranda kaynaşmadığı için (yaygın ve genel implant sistemlerinde bu üst çenede 90 gün alt çenede 60 gündür) bu dişler aşırı yüklenilmemelidir yoksa 1 günde diş tedavisi kesin bir şekilde başarısızlık ile sonuçlanacaktır. Ayrıca,bir günde diş 6 veya 4 diş üstüne yapılabilirken, 4 diş üstüne yapılan (all-on-four) 1 günde diş tedavisi sonucunda, tek bir implant kaybında, bu implantın çıkarılması, yerine kemik tozu konularak 3 ay beklendikten sonra yeni bir implant ile tekrar bir günde diş tedavisi yapılabilmektedir. Oysaki 3GündeDiş implantlarında klinikten çıkar çıkmaz kısıtlama olmaksızın hemen dişlerinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.


3GündeDiş hızlı implant tedavisi neden farklıdır?

3GündeDiş implantları ve sistemleri, bugün bir günde diş tedavisinin iddiasının aksine mevcut en hızlı implant tedavisi olup en son teknolojiden yararlanarak tasarlanmıştır.Neden mi?


 • Bir ile üç gün içinde kalıcı, sürekli ve klinikten çıkar çıkmaz kullanabileceğiniz sabit diş sahibi olurusunuz.
 • Diş etiniz kesilmez, kanamasız ve dikişe gerek olmakısızın implantlarınızı yerleştirilir.
 • Hızlı implant tedavisi dişleriniz, en son teknoloji ve kaliteli malzeme kullanılarak en hızlı şekilde yapılır.
 • İmplant tedaivisi için uygun olmayan sistemik rahatsızlıklar ve kötü alışkanlıklar; diş eti hastalıkları, sigara kullanımı, şeker hastalıkları, ileri kemik erimesi durumunda dahi tedavi olup sabit ve kalıcı diş sahibi olabilirsiniz.
 • Eski dişlerinizin çekilmesi gerektiği durumlarda (dişleri çekip 2ay beklemeye gerek olmadan) çekilip hemen aynı anda implatlarınız yerleştirilir.

 • Kemik eksikliği nedeniyle implant tedavisi yapılamayacağı söylenen birçok hastayı tedavi ettik. Kemik eksikliğinde doğal ya da sentetik kemik kullanılarak kemiğin yeniden oluşturulması için özel prosedürler bulunmaktadır, ancak 3GündeDiş implantlarında buna gerek kalmaksızın tedavi ediyoruz. Size sabit diş vaad edip sizi aylarca dişssiz bırakmıyoruz yada geçici dişlere mahkum etmeden direk kalıcı, hemen kullanmaya başlayabileceğiniz dişlerinize kavuşturuyoruz.


  3GündeDiş implant tedavisinin aşamaları nelerdir?

  Ön görüşme. İlk randevunuz endişelerinizi dikkatle dinleyeceğiz ve devam etmeden önce sormak istediğiniz tüm soruları cevaplayacağız. Eksik diş bölgesini değerlendirmek için diş hekimlerimizle bir görüşme şeklinde olacaktır. Tedavinizi planlamak için kaydınız yapılıp; röntgen filmleri, fotoğraflar ve diş kalıpları alacağız.


  Hızlı implant tedavisi. Tedavi planında uzlaşı sağlandığında, sonraki adım implantların yerleştirilmesidir. Doktorunuz lokal anestezi yapacaktır. Bütün işlem dolgu yapmaktan çok farklı değildir ve genellikle 30 dakika sürer. Ameliyatın yapıldığı yerde diş etine kesi yapılmadığında, dikiş olmayacaktır. İmplant tedavisi yapılan bölgede diş etinde bir kesik olmadığından herhangi bir şişkinlik yaşamayacaksınız. Günlük işlerinize işlem sonrasında devam edebileceksiniz.


  İyileşme Süresi. Eski tip implantlarda kemiğin implant tedavisinden sonra tamamen kaynaşması genellikle 3 ay sürer. 3GündeDiş implantlarında bu tarz bir süreye ihtiyaç yoktur. Özel tasarımı sayesinde hemen üstüne diş konup kullanmaya başlayabiliceksiniz.


  İmplant kron yerleşimi. İmplantların yerleştirilmesini takiben hemen ağızda dişssiz bölgenin ve implantların bir kalıbı alınarak yapay kalıcı ve sabit dişleriniz yapılır.Bu süre eksik diş sayısına göre 1 ile 3 gün arasında değişiklik gösterir.

  Ağız içi muayene

  Tanışma, kayıt, gerekli röntgen filmlerinin istenmesi, bilgilendirme ve soruların cevaplanması.

  Önhazırlık ve ameliyat

  Röntgenlerin incelenmesi, fotoğraf kaydı, implant tedavisi için gerekli planlama ve ameliyata hazırlık.

  İmplantların yerleştirilmesi

  Ameliyat, planlanan dişlerin çekilmesi, gerekli düzeltmeler, implantların yerleştirilmesi.

  Ölçü alınması

  Ölçü alınması, gerekli hesaplarin yapılıp diş teknisyenine ulaştırılması.

  Dişli Prova

  Diş teknisyeninden gelen dişlerin ağızda denenmesi, düzeltmelerin yapılması ve hastaya taşıyacağı kalıcı dişlerin ilk şablon gösterimi.

  Kalıcı ve sürekli dişin yerleştirilmesi

  Bitirilmiş ve gerekli düzeltmelerin yapıldığı kalıcı ve sürekli dişlerin denenmesi ve hastanın onayı sonrası kalıcı olarak yapıştırılması.